Linerase
Linerase to kolagen typu I, który jest biomateriałem wykluczającym wszelakie reakcje alergiczne. Oprócz tego jest także biodegradowalny oraz biozgodny. Oznacza to, że samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze. Preparat stymuluje fibroblasty, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu typu III.
Działanie Linerase
Preparat LINERASE tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych. Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych przyczyniając się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Kolagen jest najważniejszym włóknem podporowym w naszej skórze. Sprawia on, że nasza skóra jest elastyczna, jędrna i odpowiednio nawilżona. Można go porównać do rusztowania, które utrzymuje naszą skórę.
Wskazania
- regeneracja i odbudowa ubytków skórnych
- wspomaganie rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, działanie anti-aging
- poprawa elastyczności, jędrności oraz gęstości skóry
- wygładzenie zmarszczek
- leczenie blizn i rozstępów
- naturalne nawilżenie oraz rozświetlenie skór
Jakie są przeciwwskazania do stosowania linerase stymulatora tkankowego?
Linerase stymulator tkankowy to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Jednak jak każdy zabieg medycyny estetycznej ma pewne przeciwwskazania. Nie jest zalecany dla osób z chorobami autoimmunologicznymi, zakażeniami skóry, skłonnością do bliznowców czy dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Ponadto osoby z alergią na składniki preparatu, powinny unikać tego zabiegu. Przed rozpoczęciem terapii Linerase, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, który dokładnie oceni stan skóry i zdrowie pacjenta, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.
Czy stymulator Linerase może być stosowany równocześnie z innymi zabiegami?
Stymulator Linerase może być stosowany równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. W niektórych przypadkach połączenie Linerase z innymi zabiegami, takimi jak mezoterapia igłowa, czy peelingi chemiczne, może przynieść jeszcze lepsze efekty.
Jednak decyzję o takim połączeniu powinien podjąć lekarz, który dokładnie zna stan skóry pacjenta i jest w stanie ocenić, które zabiegi będą najbardziej korzystne. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy przypadek jest inny i to, co działa na jednej osobie, niekoniecznie musi przynieść takie same rezultaty dla innej.
Liczba zabiegów Linerase zależy od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zazwyczaj zaleca się serię 3-5 zabiegów, przeprowadzanych co 4-6 tygodni. Taka seria pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów i długotrwałą poprawę wyglądu skóry.
Przebieg zabiegu
Zabieg Linerase to nie tylko podanie samego preparatu, ale cała procedura zabiegowa składająca się z III etapów:
- Etap I – Maska złuszczająca peel-off oparta o retinol wzbogacony o alfa hydrokwasy i rezorcynol.
- Etap II – Wykonanie iniekcji atelokolagenem Linerase
- Etap III – Maska regenerująca Linerase Restoring Mask. Ma na celu regenerację i ukojenie skóry po zabiegu. Zawiera w sobie tlenek cynku, sok z aloesu, ekstrakt wodno-glikolowy z nagietka lekarskiego i bisabolol.
Wyróżnienie Linerase
Linerase to przełomowa terapia z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej w aspekcie odmładzania oraz regeneracji skóry. Jest to obecnie jedyny wyróżniony prestiżową nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej kolagen typu I. Terapia została wynagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.
Jak długo utrzymują się efekty po serii zabiegów Linerase?
Efekty po serii zabiegów z użyciem kolagenu Linerase zazwyczaj utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech skóry pacjenta. Warto jednak pamiętać, że skóra ciągle się starzeje, dlatego zaleca się powtarzanie zabiegów co jakiś czas, aby utrzymać jej młody wygląd. Dodatkowo długotrwałość efektów może być zwiększona poprzez odpowiednią pielęgnację skóry po zabiegu, w tym regularne nawilżanie i ochronę przed słońcem.